RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Nová lesní školka má volnou kapacitu a novinky pro rodiče.

Nová lesní školka má volnou kapacitu a novinky pro rodiče.

Ve Zlíně je již delší dobu nedostatek volných míst v mateřských školkách. Nově vznikající lesní školka na Lesní čtvrti naproti gymnázia se tuto situaci snaží aktivně změnit a nabízí rodičům kvalitní péči o jejich děti. „Protože máme všichni blízko k přírodě a k lidské individualitě, líbil se nám již od začátku koncept tzv. lesní školky. Oproti jiným školkám a klubům nabízí náš rodinný klub malý kolektiv, a tím také intenzivní péči o dítě, individuální přístup a v neposlední řadě canisterapeutickou výchovu, tj. kontakt se psem, který je k tomu speciálně vycvičený", sdělil Mgr. Jiří Vlček, předseda občanského sdružení.
Rodinný klub Lesní domeček založilo několik mladých lidí, kterým není lhostejný tento svět. Cílem tohoto občanského sdružení je přiblížit dětem předškolního věku a jejich rodičům i dalším zájemcům život v přírodě, s přírodou spjatý, a tím také orientovaný na dobré mezilidské vztahy. A o ty jde zakladatelům především. Koncept lesního klubu je v České republice relativně nový, ale také již vyzkoušený.
A na co se mohou rodiče v klubu těšit? „Máme zde několik novinek. Tou první je, že prodlužujeme dobu zápisu, který potrvá do 31. května 2013. Druhou novinkou je, že jsme se rozhodli pro plný provoz také v průběhu celých prázdnin. A do třetice - možná jste si všimli, že jsme nejprve měli prostory na Letné. Nyní jsme však pro rodiče a jejich děti našli dostupnější a atraktivnější lokalitu na Lesní čtvrti naproti gymnázia. Můžete se těšit na větší zahradu a les máme doslova za humny! Navíc máme stále ještě volná místa," láká do klubu Mgr. Vlček. Kapacita klubu je pro začátek stanovena na 10 dětí.
Také ceny jsou pro rodiče většinou přijatelné a nijak nevybočují od podobných nabídek, naopak patří spíše k těm levnějším v podobné kategorii.
Rodinný klub se stěhuje na novou adresu Lesní čtvrť III 3723 a je hned naproti vchodu do gymnázia. K dispozici je zde velká oplocená zahrada, na které děti tráví část denního programu a také plácek pro příjemné posezení. 5 minut chůze začíná smíšený les, ve kterém jsou k dispozici dětská hřiště. Také se zde nachází Hvězdárna Zlín a naučná stezka Areál Lazy. Domek je dobře dostupný také MHD (zastávka Lesní čtvrť)..
Lesní školka se dětem poprvé otevře začátkem června, kdy proběhne také den otevřených dveří. Více informací se zájemci dozví na stránkách sdružení www.lesnidomecek.cz, kde již nyní probíhá zápis. „V našem občanském sdružení chceme nabídnout místo, kde se bude líbit nejenom dětem, ale i samotným rodičům. A jak to u občanských sdružení platí, bude to většinou právě takové, jaké si to sami uděláme" dodává Vlček.

Kontakt:
Rodinný klub Lesní domeček
www.lesnidomecek.cz
Mgr. Jiří Vlček, předseda sdružení
+420 605 583 112

(tz, str)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb